Alpinestars,Alman Mahkemesi Kararına Cevap Verdi | MotosikletBul.Com


17-02-2019
3556 Görüntülenme

Alpinestars,Alman Mahkemesi Kararına Cevap Verdi

Alpinestars ve Dainese arasında yaşanan patent davası devam ediyor. Alpinestars, Alman Temyiz Mahkemesi'nin patent kararıyla ilgili kamuoyuna bir


İki İtalyan markası arasında devam eden dava, şimdilik Alpinestars'ın Dainese D-Air patentini (EP 2 412 257 B1) ihlal ettiği yönünde sonuçlanmıştı. Bu kararın etkisi, Alpinestars'ın Tech-Air ürünlerinin Almanya pazarında satışına büyük bir engel getirdi. Karar sonucunda, Alpinestars Tech-Air ürünlerini artık Almanya pazarında satamayacak ve aynı zamanda, Dainese'ye tazminat ödemek zorunda kalacaktı.

İtalyan üretici, Alman mahkemesinin kararıyla ilgili olarak söz konusu patentlerine netlik kazandırmakla kalmayıp, aynı zamanda iki şirket arasındaki yasal savaşların bitmediğini de gösteriyor. 

Alpinestars, kendi Tech-Air sistemiyle Dainese'nin D-Air sistemi arasındaki farkı tek bir cümle ile ayırmış. İki sistem arasındaki fark, hava sisteminin giysiye nasıl yerleştirilirdiği olarak açıklanmış. Yani Alpinestars hava yastığı sistemi, Dainese'nin D-Air sisteminden çok farklı bir şekilde giysiye yerleştirilmiş. 

Alpinestars, kendi sistemiyle Dainese'nin sistemi arasındaki bu farkı Alman Mahkemesine itiraz olarak sunarsa, itirazın kabul edilme ihtimali var. Alpinestars'a göre iki sistem, en basit örnekle, yani tasarım farkıyla birbirinden farklı. Eğer mahkeme bu itirazı kabul ederse, Alpinestars Tech-Air ürünlerinin satışı Almanya'da devam edecek, aksi takdirde etmezse Alpinestars için büyük bir kayıp olabilir.

Alpinestars'ın Bu Davayla İlgili Basın Açıklaması:

Münih Yüksek Bölge Mahkemesi, 7 Şubat 2019'da Alpinestars Tech-Air® sisteminin, Dainese D-Air sisteminin (EP 2 412 257 B1) patentini ihlal ettiği yönündeki iddiaları kabul etti.

Alpinestars, bu patent ihlaninin hiçbir zaman Alpinestars Tech-Air® teknolojisinin çekirdeğini içermediğini açıklığa kavuşturmak istiyor; Alpinestars'larda kullanılan tamamen benzersiz ve gelişmiş Tech-Air® teknolojisi, başka bir ürünle ve herhangi bir patentle karşılaştırılamaz.

Ayrıca, bu davadan çıkan karar yalnızca Almanya bölgesi ile sınırlıdır. Alpinestars'ın Tech-Air® teknolojisinin, mevcut olduğu Avrupa ya da daha geniş bir dünya pazarındaki diğer bölgelerle hiçbir ilgisi yoktur.

Alpinestars, Almanya Federal Adalet Divanı'nın bu (EP 2 412 257 B1) patentinin ihlal edildiği yönündeki kararına temyiz başvurusunda bulunmuştur.

Bu yasal süreç boyunca belirtildiği gibi, Alpinestars, üçüncü tarafların fikri mülkiyet haklarına tamamen saygı duymakta ve kendi IP haklarına karşı da aynı şeyi beklemektedir. Alpinestars'in son derece yenilikçi Tech-Air® ürünleri, yıllar boyunca kendi araştırma ve geliştirme ekibinin kendi ekibi tarafından yürütülen araştırma ve geliştirmelerine dayanmaktadır.

2001 yılında başlayan Tech-Air® projesinin başlangıcından bu yana, en gelişmiş performans koruma yenilikleriyle sürüş özgürlüğü, Alpinestars tarafından durmaksızın takip edilen bir amaç olmuştur ve sonuç, benzersiz bir şekilde gelişmiş ve yetenekli bir teknolojidir. 

Alpinestars'ın Tech-Air® ürünleri, motosiklette sürücü güvenliğine son derece yenilikçi bir katkı sunar...


Haber ve İlanlara Abone Olun

Motosiklet Haberleri ve ikinci el, sıfır motosiklet ilanlarından haberdar olmak için mail adresinizi yazınız ?

Instagramda Takip Edin
Instagramda Takip Et
Motosiklet İlanı Verin

İkinci el veya sıfır Motosiklet ihtiyacınız mı var ?
Ya da motosikletinizi satmak mı istiyorsunuz ?
Hemen ücretsiz ilanınızı verin..

Etiketler

Son Eklenen Haberler

Motosiklet üzerinde kız arkadaşını kucağına alıp, tek teker giden sürücü kamerada

Ducati Panigale V2 959 Geliyor

John McGuinness, Norton İle North West 200'de Yarışacak!

Triumph Elektrlikli Motor Çalışmalarına Başladı!