Harley-Davidson Savaşta Yok | MotosikletBul.Com


01-07-2018
3519 Görüntülenme

Harley-Davidson Savaşta Yok

Harley-Davidson'dan ABD ve AB'nin gümrük savaşı sonrası yeni karar


Harley Davidson, ABD’ye karşı Avrupa Birliğinin uygulamaya başladığı gümrük vergileri nedeniyle, ABD’deki üretimin bir kısmını başka ülkelere taşıyarak, Avrupa pazarına motosiklet ihraç edeceğini duyurdu.

Harley Davidson tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan açıklamada, ABD'nin AB'ye yönelik çelik ve alüminyum vergilerine karşılık olarak AB'nin cuma günü ABD menşeli mallara gümrük vergisi uygulamaya başladığına işaret edildi.


Harvey-Davidson'ın ABD'den AB'ye ihraç ettiği motosikletlerinin gümrük vergisinin AB'nin yeni tarifeleri nedeniyle yüzde 6'dan yüzde 31'e çıktığı, AB'ye ihraç edilen Harvey-Davidson marka motosikletlerin birim maliyetinin de 2 bin 200 dolar artacağına açıklandı.

AB'ye ihraç edilecek Harley-Davidson üretiminin şirketin diğer uluslararası tesislerine taşınacağı belirtilen açıklamada, söz konusu tesislerde gerekli yatırımların yapılarak üretimin artırılmasının 9 ila 18 ay sürebileceği kaydedildi.

Vergi tarifeleri nedeniyle söz konusu süre zarfında doğacak maliyet artışlarının müşterilere yansıtılmayacağı ifade edilen açıklamada, tarifelerin şirket için bu yılın sonuna kadar 30 ila 45 milyon dolar arasında maliyet artışına neden olmasının beklendiği bilgisi paylaşıldı.

Harley-Davidson'ın hisseleri, cuma gününü 44,21 dolardan kapattı.Açıklama sonrası bugün yüzde 7,1 düşüşle 41,06 puana kadar geriledi.

Harley-Davidson satışları için ABD'nin ardından en büyük pazarın AB olduğunu ifade eden uzmanlar, şirketin 1 sene önce AB'de 40 bin motosiklet sattığını kaydetti. Firmanın, Brezilya, Hindistan, Tayland ve Avustralya'da da üretim tesislerinin olduğu söyleniyor.


Haber ve İlanlara Abone Olun

Motosiklet Haberleri ve ikinci el, sıfır motosiklet ilanlarından haberdar olmak için mail adresinizi yazınız ?

Instagramda Takip Edin
Instagramda Takip Et
Motosiklet İlanı Verin

İkinci el veya sıfır Motosiklet ihtiyacınız mı var ?
Ya da motosikletinizi satmak mı istiyorsunuz ?
Hemen ücretsiz ilanınızı verin..

Etiketler

Son Eklenen Haberler

Motosiklet üzerinde kız arkadaşını kucağına alıp, tek teker giden sürücü kamerada

Ducati Panigale V2 959 Geliyor

John McGuinness, Norton İle North West 200'de Yarışacak!

Triumph Elektrlikli Motor Çalışmalarına Başladı!