Kask Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ? | MotosikletBul.Com


24-12-2018
31183 Görüntülenme

Kask Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Kask alırken dikkat edilmesi gerekenler,detaylar.


Kask alırken dikkat edilmesi gerekenler,detaylar.

Güvenli bir sürüş için,temel taş olarak nitelendirebileceğimiz kasklarda öncelikli tavsiyemiz çene açık kasklar olabildiğince kullanılmamasıdır.Çoğu kaza testi firması bu kaskları, kask sınıfında bile değerlendirmiyor.En çok korunması gereken kafa kısmının tamamen kapanması tabiki de çok önemlidir.

Lakin motor sektöründen milyarlar,milyonlar kazanıp sonrada kamera karşısına çıkıp milyarlık kaskları öneren motorcu arkadaşlar gibide önerilerde bulunmak istemedik.

Öncelikle kask alırken ilk önemli şey "PARANIZ", bakın "PARA" demiyorum. Kasksız bir sürüşün çok tehlikeli olacağını göz önünde bulundurursak,kask kesin olmalı.O yüzden ilk etapta bütçeniz neye yetiyorsa alıp en azından kafamızı bir çerçeveletelim.

Tüm bunlar dert olmadıktan sonra,ilk olarak güvenlik sertifikalarını,güven testlerini ve kaza testlerini olabildiğince maksimum düzeyde tutan kasklara yönelmeliyiz.Günümüzde bunları öğrenebileceğimiz birçok yer varken bakmadan,almamanızı öneririz.Güvenlikle ilgili bi endişe kalmadıktan sonra, kullanım amacına yönelmeliyiz.

Her motorcunun kullanırken dikkat ettiği,istediği sürüş tarzı farklıdır.Uzun yol,cross veya günlük kullanım için diye ayırabiliriz mesela.Uzun yolda,genel itibariyle dikkat edilen detay rüzgar ve boyun ağrısıdır.Crossta,çamurun olabildiği kadar az gelmesi diyelim vs vs.
Açılır kapanır havalandırmalar ile yazın kafanızın yanmaması,kışın ise olabildiği kadar hava geçirmemesi önemlidir.Bunun yanında durduğunuz zaman camlarının buğulanmaması ki,bu genelde ışıklardan kalkışlarda tehlike arz edebilecek bir durumdur.
Özellikle motora başlayacak arkadaşlara önce ekipmanlarını tamamlayıp,ondan sonra motor almasını veya motorunu alırken ekipman parasını ayırmasını öneririz.
Yorum,soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Haber ve İlanlara Abone Olun

Motosiklet Haberleri ve ikinci el, sıfır motosiklet ilanlarından haberdar olmak için mail adresinizi yazınız ?

Instagramda Takip Edin
Instagramda Takip Et
Motosiklet İlanı Verin

İkinci el veya sıfır Motosiklet ihtiyacınız mı var ?
Ya da motosikletinizi satmak mı istiyorsunuz ?
Hemen ücretsiz ilanınızı verin..

Son Eklenen Haberler

Motosiklet üzerinde kız arkadaşını kucağına alıp, tek teker giden sürücü kamerada

Ducati Panigale V2 959 Geliyor

John McGuinness, Norton İle North West 200'de Yarışacak!

Triumph Elektrlikli Motor Çalışmalarına Başladı!