Motorcu dostu bariyer talebi | MotosikletBul.Com


11-12-2018
3626 Görüntülenme

Motorcu dostu bariyer talebi

Motosikletciler motosiklet kazalarında ölüm riskini artıran bariyerler yerine motorcu dostu bariyer istedi.


Motosiklet Kullanıcıları ile TÜRKİYE Motosiklet Platformu ve motosiklet sporları federasyonu üyeleri, Ankara'da ziyaretlerde bulunarak, motosiklet kazalarında ölüm riskininin artmasına neden olan bariyerler yerine motorcu dostu bariyer istedi.

Motosiklet Kullanıcıları ile TÜRKİYE Motosiklet Platformu ve motosiklet sporları federasyonu üyeleri, "Katil bariyer istemiyoruz" sloganıyla başlattıkları kampanya ile motosiklet kazalarında ölüm riskini artıran ve bıçak etkisi gösteren demir bariyerlere dikkat çekmek istemektedirler. Bu kampanya kapsamında Ankara'ya gelerek ziyaretlerde bulunan platform ve federasyon üyeleri, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile görüşerek motor kazalarındaki ölümlerin maksimum düzeyde engellemesi için farklı bir bariyer sistemi kurulmasını istedi.

 
'MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNİN HAYATI SADECE EK BİR PARÇA İLE KURTULABİLİR'
Yaptıkları ziyaretler hakkında bilgi veren Türkiye Motosiklet Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Fatih Özsoy, "Bugün Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanlarından Gülşen Orhan ile görüştük. Kendilerine motosikletçilerin bariyerlerle ilgili sıkıntılarını ve motorcu dostu bariyerlerle ilgili talebimizi ilettik. Türkiye'deki 3,5 milyon motosikletçinin talebi olan 'motorcu dostu bariyer'lerin neden hayata geçirilmesi gerektiği ile ilgili konuştuk. Konuya oldukça sıcak baktı ve bizi en çok mutlu eden cevabı da 'Biz bu işin peşini bırakmayız' demesi oldu. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcımız Hamza Yerlikaya ile görüştük. Kendisine de durumu arz ettik. Şimdi başka milletvekilleri görüşeceğiz. Bizim için görüşme sonuçları şu anda gayet iyi. Umarım istediğimiz şekilde olacak. Talebemiz, düştüğümüz zaman uzuv kaybı ve ölümle sonuçlanan kazaların olmaması için bariyerlerin altına ek bir parça konulması. Riskli bölgelere ek bir parça konularak motosikletçilerin hayatı kurtarılabilir" dedi.


'ŞU ANKİ BARİYERLER ÖLÜMLERE NEDEN OLABİLİYOR'
Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu Başkanı Özgür Candar ise ziyaretler ile ilgili:


"Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı ile 'katil bariyerler' üzerine bir görüşme yaptık. Kendisine motorcu dostu olan bariyerlerle ilgili olan talebimizi ilettik. Şu anda hali hazırda bulunan bariyer sistemi motorcu dostlarımızın uzuvlarının kopmasına ya da ölümlerine sebep olabiliyor. Yapılacak bir düzenleme ile bunun önüne geçebiliriz. Sağolsun o da konuyla ilgili çok olumlu yaklaştı. Olumlu ayrıldık, en kısa zamanda tekrar bütün motorcu kardeşlerimizle Ankara'da olacağız. Bu işin takibinde olacağız. Onlarda takip edeceklerini söylediler. Umutlu ayrıldık, inşallah bu sorunu en kısa sürede çözmeye çalışacağız."


Haber ve İlanlara Abone Olun

Motosiklet Haberleri ve ikinci el, sıfır motosiklet ilanlarından haberdar olmak için mail adresinizi yazınız ?

Instagramda Takip Edin
Instagramda Takip Et
Motosiklet İlanı Verin

İkinci el veya sıfır Motosiklet ihtiyacınız mı var ?
Ya da motosikletinizi satmak mı istiyorsunuz ?
Hemen ücretsiz ilanınızı verin..

Etiketler

Son Eklenen Haberler

Motosiklet üzerinde kız arkadaşını kucağına alıp, tek teker giden sürücü kamerada

Ducati Panigale V2 959 Geliyor

John McGuinness, Norton İle North West 200'de Yarışacak!

Triumph Elektrlikli Motor Çalışmalarına Başladı!