Motosikletciler İçin Büyük Tehlike ! | MotosikletBul.Com


15-01-2019
3693 Görüntülenme

Motosikletciler İçin Büyük Tehlike !

Samsun'da bir kuryenin yoldaki çukura girerek kaza yapması sonucu hayatını kaybetmesi,gözleri çukurlara çevirdi.


Samsun'da bir kuryenin yoldaki çukura girerek kaza yapması sonucu hayatını kaybetmesi,gözleri çukurlara çevirdi.

Ankara Motosikletli Kuryeler Derneği eski Başkanı Yakup Sağlam, Başkent'te bu konuda yaşadıkları sıkıntıları Hürriyet Ankara'ya anlattı.65 yaşındaki Sağlam, şunları söyledi:

SU DOLDUĞU İÇİN FARK EDİLMİYOR

"Ankara'da 8 bine yakın motosikletli kurye iki teker üzerinde ekmek parasını kazanmak için mücadele veriyor. Bir yandan kış şartlarıyla, diğer yandan da her biri motosikletli kuryeler için birer tuzak olan çukurlarla uğraşıyoruz. Bazıları kazılıp bırakılıyor, bazıları iyi kapatılmadığı için aşınıp tekrar açılıyor, bazıları da açık unutuluyor. Fiber kablo için kazılan ince çukurlar da ayrı bir tehlike. Kar, yağmur yağıyor. Bu çukurlar su dolduğu için fark edilmiyor. Bizim için kaza tehlikesi doğuyor.

'MOTOSİKLETLİLERİ FARK EDİN' ÇAĞRISI

Kapatılmayan her çukur bizim için birer tuzak. Otomobiller son anda kurtarıyor, ancak motosikletliler girdiği çukura direkt düşüyor, kurtaramıyor. Önümüzde yerel seçimler var. Tüm başkan adaylarından bu konulara hassasiyetle yaklaşmalarını istiyoruz. Biz de zaman zaman kendileriyle görüştüğümüzde dile getiriyoruz. 'Motosikletlileri fark edin' tabelalarını kentin çeşitli noktalarına takmalarını, açılan ve kapatılmayan çukurlar için etkin bir takip yapmalarını ve bu işlerin sorumlularına ihmallerde ağır ceza vermelerini bekliyoruz."

Sağlam şunları ekledi:

Rögar kapakları: Bazen çalınıyorlar, bazen de su tahliyesi için açık bırakılıp unutulabiliyorlar. Yayalar ve otomobiller için de büyük tehlike oluyor.

Fiber yarıklar: Fiber kablo döşemek için açılan ve kapatılmayan ince çukurlar bisiklet ve motosikletlilerin takılıp düşmesine yol açıyor.

Kazılan, kapatılmayan çukurlar: Alt yapı çalışmasından sonra kapatılıp asfaltlanmayan her çukur zamanla genişliyor. Her araç geçtikçe daha da tehlikeli olan bu çukurlar da motosikletli kuryeler için büyük sorun.


Haber ve İlanlara Abone Olun

Motosiklet Haberleri ve ikinci el, sıfır motosiklet ilanlarından haberdar olmak için mail adresinizi yazınız ?

Instagramda Takip Edin
Instagramda Takip Et
Motosiklet İlanı Verin

İkinci el veya sıfır Motosiklet ihtiyacınız mı var ?
Ya da motosikletinizi satmak mı istiyorsunuz ?
Hemen ücretsiz ilanınızı verin..

Son Eklenen Haberler

Motosiklet üzerinde kız arkadaşını kucağına alıp, tek teker giden sürücü kamerada

Ducati Panigale V2 959 Geliyor

John McGuinness, Norton İle North West 200'de Yarışacak!

Triumph Elektrlikli Motor Çalışmalarına Başladı!