Yamaha YZF R 125 İnceleme, Yorum ve Fiyat | MotosikletBul.Com


21-12-2018
329675 Görüntülenme

Yamaha YZF R 125 İnceleme, Yorum ve Fiyat

Yamaha YZF R 125 hakkında inceleme, fiyat, yakıt tüketimi ve yeni başlayanlar için öneriler ve özellikleri ile tüm bilgileri görebileceğiniz makalemiz


YAMAHA YZF R 125 İNCELEME ve YORUM

Yamaha YZF R 125 hakkında inceleme, fiyat, yakıt tüketimi ve yeni başlayanlar için öneriler ve özellikleri ile tüm bilgiler
YAMAHA YZF R 125 hakkında inceleme

Bu incelememizde,benimde kullanmakta olduğum R6 yavrusu diyebileceğimiz,YZF R 125 i inceleyeceğiz.
Öncelikle görünüşten ele aldığımız zaman, mükemmel bir tasarım var diyebiliriz.Sert görünüşü,keskin detayları ve bazı motorculara göre gereksiz büyüklükte olan kasasıyla,ışıkta vs bir yerlerde durduğunuzda ("abi bu R6 mı?","gardaş bu 50-60 bin var mı?" veya "abi bunla çok kız düşüyor mu?") gibi sorulara maruz kalabilirsiniz.Şahsen ben , Yamaha YZF R 125 kullanıcısı olarak başlarda ufak ve ucuz motor olduğunu anlatırken, bir süre sonra yorulup her soruya evet demeyi tercih edenlerdenim.

Tabi ki bu güzelliğinde bir bedeli olacaktı. 125 CC için yerden aşırı yüksekliği, gidona ulaşmakta zorluk çıkaran uzunca deposu ve ortalama 45 dakika sonra belinizi ağrıtmaya başlayacak olan oturma pozisyonu ile bu bedelin ödendiği söylenebilir.

YZF R 125 mat gri ve mavi renkleri en çok tercih edilen renklerdir.Her ne kadar mavi renk piyasada daha çok olsada mat gri arayan motosiklet kullanıcısı kitlesi az değildir.

127 kg.(boş) ağırlığı ve 825 mm.YZF R125 sele Yüksekliği ile özellikle boyu 1.75 altında olan ve ilk defa motor kullanacak arkadaşlara bu durum oldukça sıkıntı çıkaracaktır.Lakin gaz tepkimesi,fren,yol tutuşu ve vibrasyon anlamında rahat bir kullanım sizi bekliyor olacaktır.

Performans anlamında 125 CC olduğu unutmadan kullanıldığı zaman gayet iyi bir performansı var denilebilir.Çoğu resmi teknik özellik paylaşan sitede max hız olarak 125 km/h görünmesine rağmen, iyi bir rodaj sayesinde ortalama YZF R 125 için top speed 140 km/h görebilir.(Ben maximum hız 138 gördüm).

YZF R 125 yakıt tüketimi ise ortalama 2.60lt/100km yakıt verisi gözlenmiş fakat yumuşak kullanımlarda bu çok daha az bir rakamı görebiliyor,yakıt olarak harika diyebiliriz.

Lakin 2.el ve özellikle sıfır fiyatlarıyla YZF R 125 diğer 125 CC ler arasında piyasanın çok üstünde rakamlar kullanıyor diyebiliriz.

Yamaha servis fiyatı olarakta, ucuz ve pahalı arasında biryerlerde gidip geliyor diyebiliriz.

HONDA CBR 125 R İnceleme ve Yorum yazımızda belirttiğimiz gibi racing kullanarak devam etmeyi düşünüp,parayı dert etmeyen arkadaşlar için kusursuz bir motor diyebiliriz.

Sizde YAHAMA YZF R 125 yorum ve görüşlerinizi MotosikletBul Soru Cevap bölümünden bize bildirip diğer kullanıcılarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Yamaha YZF R 125 top speed ve kullanım rahatlığı konusunda da kullanıcıları bilgilendirebilirsiniz.


Haber ve İlanlara Abone Olun

Motosiklet Haberleri ve ikinci el, sıfır motosiklet ilanlarından haberdar olmak için mail adresinizi yazınız ?

Instagramda Takip Edin
Instagramda Takip Et
Motosiklet İlanı Verin

İkinci el veya sıfır Motosiklet ihtiyacınız mı var ?
Ya da motosikletinizi satmak mı istiyorsunuz ?
Hemen ücretsiz ilanınızı verin..

Son Eklenen Haberler

Motosiklet üzerinde kız arkadaşını kucağına alıp, tek teker giden sürücü kamerada

Ducati Panigale V2 959 Geliyor

John McGuinness, Norton İle North West 200'de Yarışacak!

Triumph Elektrlikli Motor Çalışmalarına Başladı!